You know World of Warcraft. I mean, like, it’s one of those games that has huge marketing, huge story, and is widely known around the globe. Milions of players worldwide, huge roleplaying community, huge YouTube scene. Basicly, you have to know World of Warcraft. As a programmer and a player, I have my own guild in the game; The Aspects based at Argent Dawn realm. We have a funky website which has been running for years now, with cool stuff that shows newsfeed & live members roster online. However, our lovely Blizzard has changed the API, and so – after years of programming, this time as a professional, I decided to go on another level with delivering our guild homepage.

more »

Dzisiaj pisałem maturę z informatyki. Niby to państwowy egzamin, a błędy amatorskie, za to powodujące utratę czasu i punktów u zdających. Zapraszam do lektury.  more »

If you ever had used sidekiq (perhaps alongside with clockwork), you should know that if somehow sidekiq daemon crashes and the worker is triggered, the task is being queued (that is, for default config). Now: what to do, if you had a per-minute task, sidekiq crashes, and you did not notice that (or could not react) for an hour? This means that when you run sidekiq again, it will start off with running all 60 tasks that were queued.
more »

Hej! Ten post to szybki reminder dla siebie i potomnych, co rzucić na pierwszy strzał po aktualizacji nginxa i php5-fpm, w momencie, gdy Twoja strona nagle przestaje działać… more »

W tym roku udało mi się udać na Warszawskie Dni Informatyki, które odbyły się w gmachu MiNi Politechniki Warszawskiej. Wraz z osobami z którymi się wybierałem (o7 Jędrzej + koledzy!) przygotowaliśmy te prelekcje, które nas najbardziej interesują. Dziś trochę relacji z pierwszego dnia, co było fajne, co było skaszanione (a trochę było), i czy (było|jest) warto. Jutro czeka mnie jeszcze ostatni dzień tego wydarzenia, więc możecie spodziewać się kolejnego postu. more »

Od ~pół roku uczę się Railsów – nieuchronnie ucząc się podstaw Ruby. Ostatnio miałem okazję pisać bardzo prosty koncept ‘galerii’, w której użytkownik ma mieć możliwość (jak to na galerię przystało) – wrzucania zdjęć. Wcześniej jeszcze miałem okazję bawić się różnymi Ruby (w związku z tym, że potrzebowałem “prawdziwie” multiwątkowych workerów, które będą odbębniać bardzo nieprzyjemne taski w tle) – i w jakiś sposób obie te historie spowodowały dość nieciekawy błąd, o którym dziś napiszę. more »

No. Od ostatniego postu trochę czasu minęło – a oczywiście wróciłem. Brak nowych wpisów argumentuję sobie tym, że zabiegany jestem, panie, daj pan spokój. Ale serio, trochę się działo: premiera i informacje nt. nowego dodatku do World of Warcraft – “Warlords of Draenor”, wyjazdy z miłą i tak dalej, i tak dalej.  more »

Wyjeżdżam

» July 3rd, 2014

Trochę informacji kiedy wracam. I w ogóle. more »

Nie pierwszy raz już zdarza mi się zapomnieć hasła do administrowania serwerem Teamspeak (tzw. server query). Na pomoc przyszedł mi po raz kolejny google – ale by uniknąć w przyszłości ślamazarnego przeszukiwania wujka, zostawię to sobie tutaj, w domciu. more »

Heja. W związku z moimi niedawno przebytymi urodzinami, postanowiłem ponownie zaktualizować swój setup (który jest widoczny gdzieśtam w “o mnie”, chyba) do grania. No i padło w końcu na wymienienie starego monitora i dokupienie dwóch nowych – oraz zsetupowanie nvidia surround na jednej karcie graficznej (ale dość mocnej – Gigabyte GTX780 OC (Windforce)). Dzisiaj poruszę kilka podstawowych kroków; na czym polega surround i jakie wstępne kroki trzeba wykonać, aby w ogóle być na to gotowym. more »